365 dní s Nikonem počtvrté

365 dní s Nikonem počtvrté

Letošní rok byl z větší části o výměně techniky než samotném fotografování. Začalo to hned v lednu, kdy jsem do pražského Nikonu poslal na seřízení svoji Nikon D700. Během oprav jsem měl půjčenou D600 a bohužel jsem si uvědomil, že nový procesor a vyšší rozlišení není tak špatné. Tak jsem pomalu obměnil základní techniku. Prodal jsem postupně Nikon D700, Nikkor 80-200/2.8 a koupil D810 a 70-200/2.8 VR II. Teprve se s tím ale seznamuji.

Jak jsem spokojený s Nikonem D810?

Jelikož jsem se chtěl trochu fotograficky vzdělat a zkusit něco, co jsem ještě nefotil: zkusil jsem glamour workshop od Honzy Zemánka a blbnul jsem s panoramatickými fotkami – můj profil na 360cities.net.

Podzimní workshopy s Honzou a Ondrou

Pokračoval jsem opět ve focení softballu. Příští rok mám ale naplánovaných více sportů, takže doufám, že si rozšířím portfolio o další zajímavé záběry.

Výběr ze softballové sezóny 2015

Zkusil jsem také fotit pár portrétů, není to ještě dokonalé (a vůbec ne ideální), proto mám v plánu se ve focení portrétů více zdokonalovat.

Letní portréty s Ivetou v Pardubicích

No a to bylo tak nějak všechno. Letošní rok byl spíše pracovní než fotografický.Na zimu mám ale docela dost fotografických plánů, které doufám se mi podaří realizovat a posunout se tak dál.

A jak se dařilo vám? Jaký jste měli fotografický rok?

 

Portfolio 2015
Portfolio 2015