Libor Matějka

Ahoj, jmenuji se Libor Matějka, bydlím v  Pardubicích. Věnuji se online marketingu a také od roku 2012 fotografování.

Fotografování

K focení jsem se dostal úplnou náhodou, a to když mi můj dlouholetý kamarád ukazoval své perfektní fotografie, které mě úplně nadchly.

V podstatě ihned jsem začal zjišťovat aktuální ceny a nabídky digitálních zrcadlovek. Ty bohužel nebyly (a stále nejsou) malé a rozhodoval jsem se tedy opatrně, co a kde nakoupím. Znalosti o fotografování čerpám z odborné literatury, ale i z workshopů, které si pečlivě vybírám, a vždy mi (většinou) dokáží předat nějaký nový pohled do mého stylu fotografování.

 

#sigma #sigma8mmfisheye #nikond810 #nikon #pardubice

Fotka zveřejněná uživatelem Libor Matějka (@libormatejka),

Postupem času jsem vyzkoušel už velkou část fotografické techniky. Začínal jsem na starším Nikonu D60 a nyní fotím s profesionálním tělem Nikon D810 a spousty objektivy, které už ani nespočítám. A proč jsem si vybral zrovna Nikon? Určitě ne proto, že by byl horší či lepší než ostatní značky, ale s Nikonem se mi dobře fotilo a jeho ovládání mi přišlo více intuitivnější než u konkurence. Kromě toho se mi líbí historie značky, její marketing, a hlavně její technologické výrobky.

V poslední době nicméně pozoruji, že Nikon lehce zaspal novou bezzrcadlovou změnu. Ačkoli Zetko vypadá dobře, k poražení konkurence Sony přeci jen něco chybí. Proto už delší dobu uvažuji o změně systému na bezzrcadlový – o tom jsem už pevně přesvědčen. Zvažuji ale také přechod k Sony, která je v tuto chvíli jedničkou na poli bezzrcadlovek. Příští rok se definitivně rozhodnu.

Marketing

Od roku 2011 jsem se věnoval aktivně marketingu na sociálních sítích se zaměřením na kvalitativní výzkum.

Od roku 2014 se věnuji medical marketingu z pozice projektového manažera a specialisty. Od roku 2016 se věnuji sportovnímu marketingu.

Sběratelství

Jsem velký fanda do popkuturních vesmírů, v minulosti jsem aktivně patřil do několika zájmových komunit. To v současné době přešlo do aktivního sběratelství. 

Zaměřuji se na figurky 1/6 Hot Toys. Pokud chcete sledovat moje fotografie, recenze, videa herních a filmových figurek, navštivte můj malý projektík – CollectorBoy.cz

Více o mně najdete zde:

  • LinkedIn – moje profesní CV. Kromě fotografování se hlavně věnuji online marketingu.
  • Instagram – mobilní fotografii mám čím dál raději
  • Twitter – krátce a stručně 
  • ČSFD – můj filmový vkus
  • O mém psovi – Buble – zápisník našeho společného života
  • Endomondo – rád běhám, tak se někde můžete ke mně přidat