Film Legends Museum Praha

Film Legends Museum Praha

Dlouhou dobu jsem chtěl opět navštívit Film Legends Museum Poděbrady, ale tak dlouho jsem to odkládal, až otevřeli druhou pobočku v Praze.

Film Legends Museum Praha

Filmové museum je doslova narvané filmovými soškami, figurkami i cosplayi. Najdete tu skoro každou filmovou ikonu od 60. let. Od Jamese Bonda až po marvelovské superhrdiny. Pečlivější najdou dokonce i ikonu 30. let Charlie Chaplina. Do toho všeho Vám v pozadí hraje skvělá filmová hudba. Pokud jste tedy posledních 50 let neprospali, budete se cítit jako doma. Doslova. 

Kromě filmových figurek na Vás sem tam občas vykoukne i nějaká herní relikvie. V 1. patře si můžete dokonce sednou do kina a sledovat grotesky z 30. let. Perfektní!

Lepší jak Film Legends Museum Poděbrady?

Ano i ne. Na počet figurek, sošek a celkových metrů čtverečních je pražská pobočka impozantní oproti té v Poděbradech. V poděbradském museu se mi ale mnohem lépe fotilo. Do Prahy jsem si vzal klasickou výbavu Nikon D810 a k tomu sadu objektivů 35mm, 50mm a 85mm. A velký problém v Praze byl s osvětlením, které bylo skoro všude. Odlesky a odrazy osob jsem tam musel mnohem usilovněji zakrývat než v Poděbradech.

Co je ale 100%, tak zážitek z musea v Praze. Ten bych doporučil opravdu každému. Jsem velmi kritický, ale zde pořadatelé odvádějí perfektní práci. Je prostě vidět, když někoho práce baví. Ten přístup je poznat hned. 

Fotogalerie

Více recenzí si můžete přečíst na blogu collectorboy.cz.