Film Legends Museum Praha

Reportáže | 18. srpna 2018

Dlouhou dobu jsem chtěl opět navštívit Film Legends Museum Poděbrady, ale tak dlouho jsem to odkládal, až otevřeli druhou pobočku v Praze.

Film Legends Museum Praha

Filmové museum je doslova narvané filmovými soškami, figurkami i cosplayi. Najdete tu skoro každou filmovou ikonu od 60. let. Od Jamese Bonda až po marvelovské superhrdiny. Pečlivější najdou dokonce i ikonu 30. let Charlie Chaplina. Do toho všeho Vám v pozadí hraje skvělá filmová hudba. Pokud jste tedy posledních 50 let neprospali, budete se cítit jako doma. Doslova. 

Kromě filmových figurek na Vás sem tam občas vykoukne i nějaká herní relikvie. V 1. patře si můžete dokonce sednou do kina a sledovat grotesky z 30. let. Perfektní!

Lepší jak Film Legends Museum Poděbrady?

Ano i ne. Na počet figurek, sošek a celkových metrů čtverečních je pražská pobočka impozantní oproti té v Poděbradech. V poděbradském museu se mi ale mnohem lépe fotilo. Do Prahy jsem si vzal klasickou výbavu Nikon D810 a k tomu sadu objektivů 35mm, 50mm a 85mm. A velký problém v Praze byl s osvětlením, které bylo skoro všude. Odlesky a odrazy osob jsem tam musel mnohem usilovněji zakrývat než v Poděbradech.

Co je ale 100%, tak zážitek z musea v Praze. Ten bych doporučil opravdu každému. Jsem velmi kritický, ale zde pořadatelé odvádějí perfektní práci. Je prostě vidět, když někoho práce baví. Ten přístup je poznat hned. 

Fotogalerie