Jak jsem (ne)fotil v Benátkách

Jak jsem (ne)fotil v Benátkách

Minulý rok jsem dostal menší nápad. Jet si zafotit karneval masek do Benátek. Na tento nápad mě přivedly úžasné fotkyVojty Herouta, který je pořídil právě na benátském karnevalu.

Benátský karneval
Benátský karneval

Rok uplynul docela rychle a já o této myšlence začal znovu přemýšlet. Docela rychle jsem se rozmyslel, vybral dopravu, vzal brašnu s fotákem a vyrazil. Kromě fotobrašny jsem si už nic nebral, měl jsem v plánu cestovat na lehko a hlavně fotit. A to i na úkor pohodlí. Chtěl jsem být co nejvíce mobilní, protože z předchozí návštěvy Benátek mě ještě teď bolí nohy. Jenže cestovat na lehko koncem února do Benátek se ukázala jako velká chyba.

Týden před odjezdem jsem ještě kontroloval počasí, které mělo být veskrze optimistické. Aby ne, zima v Evropě skoro skončila, v ČR skoro „letní“ teploty a já měl v hlavě i ten bláznivý nápad, že pojedu v kraťasech a jarní bundě.

Zatažené počasí
Zatažené počasí

 

Teprve až při průjezdu Alpami jsem si uvědomil, že by nemuselo pěkné počasí vyjít. Nicméně jsem stále doufal, že v horách panuje přeci jen jiné počasí než v Benátkách. Nepanovalo. Ihned po příjezdu začalo pršet, do toho se přidal silný studený vítr. Aby toho nebylo málo, odpoledne se přidala bouřka a krupobití. Inu, počasí, do kterého byste ani psa nevyhnali.

Navíc masky byly vždy schované (nedivím se) a hlavní náměstí trochu pod vodou. Takže absolutně nefotografické podmínky. Příští rok se chystám zase, možná využiju možnost worskhopu od Vojty Herouta. Každopádně si vezmu s sebou pláštěnku a gumáky 🙂