Mistrovství Evropy Co-ED Slowpitch 2013

Mistrovství Evropy Co-ED Slowpitch 2013

Výsledky

Nebudu napínat a konečné pořadí napíšu jako první. Česká reprezentace na ME 2013 ve Slowpitchi se umístila na 5. místě, kdy v rozhodujícím zápase porazila Srbsko vysoko 19:0. Vítězem celého turnaje se stala Velká Británie, velký favorit a obhájce trofeje z roku 2011, když ve finále nedali šanci Slovincům. Na bronzovém místě skončila reprezentace Německa.

 

Žádné krtičince

Pro zázemí mistrovství bylo vybráno domací prostředí pardubických Pasos, kteří hrají v Pardubicích v Krkově aréně. Tu jsem již navštívil několikrát, takže jsem čekal pěkný a moderní field.

A taky tomu tak bylo. Úprava fieldu následovala po každém zápase, občerstvení vždy připraveno, prasátko taky bylo, tak není co vytknout.

Jako druhé hřiště bylo vybráno menší fotbalové hřiště u plochodrážního stadionu ve Svítkově. Zde se například odehrál slowpitchový pohár Sláva Hosana. Hřiště neoplývá svoji vizualitou, ale má výhody spíše ve své funkčnosti. Což asi bylo jediné kritérium pro druhé hřiště.

Účastníci

Celkem se účastnilo 6 reprezentací. Bohužel se mi nepodařilo dopátrat systém kvalifikace, ale budu hádat, že kdo dal dohromady tým, ten se asi zúčastnil.

Jako nejlepší se mi jevili od začátku Britové, kteří nakonec (bohužel) trochu s přehledem vyhráli celkový turnaj. Velmi sympatičtí byli Slovinci, kteří měli převahu v hledišti. Němci potvrdili svoji profesionalitu, když si pečlivě zapisovali opravdu každý soupeřův odpal. Přivezli si dokonce i vlastní masírovací lehátko:-)

Irové zase ukázali, že umí fandit. Zvláště poslední den byli k nezastavení. Český výběr měl bohužel v několika zápasech trochu smůly a chyběl jim trochu zápal pro bojovnost. No a pro srbský tým to byla první účast, do příště určitě přijedou s více zkušenostmi.

Diváci

Asi největší výtka celého mistrovství. Nerozuměl jsem tomu, proč se nepřišlo podívat více lidí z Pardubic. Takto se museli o diváckou kulisu postarat samotní hráči, kteří si fandili navzájem. To se na turnajích dělá, ale ne na velké mezinárodní akci. Ačkoliv chápu, že obliba Slowpitche nebude nikdy tak velká, stejně se ale jednalo o velmi zajímavý šampionát.

Neoficiální hymna šampionátu

Atmosféra

Báječná! Kdo nebyl, prohloupil. A kdo byl, tak ví. V hledišti se tancovalo, pilo, fandilo. Prostě jeden z těch lepších dojmů z nějaké akce. Pochvalu zaslouží komentátor celé akce a Dj v jedné osobě za profesionální komentář a výběr hudby. Myslím, že se bavili všichni.

Fotogalerie