Testování LensProtect

Testování LensProtect

Pořídili jste si fotoaparát za desítky tisíc korun a nyní přemýšlíte, jak se o něj starat? Zkuste použít český výrobek LensProtect, který bude chránit vaši fototechniku i v tom nejextrémnějším počasí.

O LensProject

Za tímto výrobkem hledejte fotografa. A ne ledajakého. Kdo taky jiný může vědět o fototechnice více, než ten, kdo ji každodenně používá. Martin Haleš už delší dobu nabízí neoprenovou ochranu objektivů, těl fotoaparátů, ale i notebooků, filmových kamer, stativů, mobilních telefonů atd.

Co se týče značek, LensProject pořídíte na v podstatě všechny dnes rozšířené systémy: Nikon, Canon, Sony, Pentax, Olympus, Sigma, Samyang, Tamron, Konicaminolta.

Objednávka

O LensProtect jsem se dozvěděl zhruba před rokem, ale objednal až nyní. Proč? Delší dobu jsem hledal prostředek, jak ztišit závěrku mého fotoaparátu. Přes zimu fotím dosti v uzavřených místnostech a závěrka je tak dosti hlučná.

Po pár e-mailech mě Martin Haleš ujistil, že i tento problém LensProtect řeší a já už nemusel nic víc řešit, a potvrdil jsem objednávku. Oceňuji expedici do 2 pracovních dnů, takže jsem se jen 2x vyspal a bylo to doma 🙂

Nezbytná úprava

Přišly mi 2 kusy, které ale jsou potřeba trochu doupravit. Což chápu, ale přeci jen, když si vyberete přímo svůj model, tak už by to mohlo být předpřipravené. Co tedy chybí? Například otvory pro popruh a pro saňky blesku, v druhém díle je třeba si vyříznout otvor pro objektiv. Taky směrový volič na gripu je skrytý a i obě spouště jsou skrytý a přes neopren nejsou moc citlivý, takže je možná vyříznu taky.

Testování

Jak samotné ztišení závěrky dopadlo? Dle mě se určitě o 50% hluk snížil, což považuju za dobrý výkon.

V praxi je ovládání fotoaparátu trochu těžší, určitě bych výrobek nedoporučil absolutním začátečníkům, ale spíše mírně pokročilejším, kteří mají s ovládáním DSLR už zkušenosti. Neopren totiž skryje skoro všechna tlačítka a ovládáte tak tělo vlastně poslepu.

Izolace proti dešti je dobrá. Fotil jsem za deštivého počasí a neopren vodu nepropustil až na tělo. V tomto ohledu takyspokojenost.

Fotogalerie

Na závěr přidám několik fotografií celého výrobku na mém Nikonu D700 a Nikkor 300mm/f2.8.

[Not a valid template]

Více recenzí si můžete přečíst na blogu collectorboy.cz.