Bike resort - Areál Peklák Česká Třebová

Je vhodný Bike resort Peklák v České Třebové pro absolutní začátečníky? 

Sport |

Se sjíždění trailů jsem začal asi až jako jeden z posledních v této republice. Každopádně už se z toho stala u mě trochu tradice, že každoročně si v ČR zajedeme několikrát do roka na traily. Jen tak , pro zábavu, bez větších ambicí. Prostě si užít volno v přírodě. 

Tentokrát jsme hledali na poslední chvíli a na základě videí od Traill Huntera padlo rozhnodnutí navštívit Bike resort Peklák v České Třebové.

Dojezdovka od Pardubice do 50 minut a především velká variabilita tratí spolu s vlekem rozhodlo o tom, že tady zkusíme strávit nějaký čas. A nakonec vše dopadlo výborně.

Počasí přálo a především skvěle připravený bikepark umožnil perfektně strávený čas. Je velmi příjemné vidět, že české podnikání nevymizelo a nabízí i ve vnitrozemí velmi kvalitní služby. Například v Pekláku lze všechno vyřídit digitálně. Platba kartou zde nebyla vůbec sprosté ani cizí slovo a tak je prostě velmi příjemné, když jakoukoli transakci odbavíte v řádu vteřin.

Majitel vás nepřemlouvá, abyste platili raději hotově, ale místo toho vám automaticky připraví platbu kartou. Wow! Ano, i taková maličkost není v ČR automatická, ale v Pekláku ano a proto body pro Peklák dávám jednoznačně.

Nejsem velký sjezdař, proto nemám ve své výbavě koupené kolo. Těch několik víkendů by mi to prostě nezaplatilo poměrně velkou investici do nového kola a proto si rád půjčuji kola přímo v parku.

I zde Peklák nezklamal. Kola byla nachystaná a jelikož Peklák myslí byznysově, vše jsem několik dní předem zaplatil v jejich Rezervátoru na webu. Takže prakticky ihned jsme byli připraveni vyjet. A že tedy bylo kam.

Peklák nabízí hned několik tratí, od nejlehčí (růžové) až po (pro mě) velmi těžké černé. K tomu všemu nabízí singltrail tratě přímo v lese. Na kopec vás vyveze velmi jednoduchý, ale praktický vlek. Takže všechny síly můžete soustředit pouze sjezd.

 

Růžovka je sice svoji barvou a určením zaměřena na začátečníky, ale především ke konci nabízí několik zajímavých momentů. Stejně tak modré traily, kde například trail "Rodeo" umí prověřit i zkušenějšího bikera.

My jsme si ale zamilovali singltraily a především žlutou barvu, která nabízí velmi svižný a zábavný okruh. Nicméně i trail Čipera je především ve vzdálenější části velmi dynamický.

Na červený a černý trail jsme si netroufli, už jen z důvodu nedostatečné výbavy v podobě chybějící integrální helmy. Tak snad příště alespoň tu červenou zdoláme.

Celkově tak Peklák je velmi příjemným a sympatickým místem, kde se nezastavil čas a reflektují současné standardy podnikání. Navíc tratě stále udržují v perfektní formě a i inovují. Díky za to. Brzy se vrátíme.